Történelmi romantikus regények

A szív iránytűje

Szerző
Ferguson, Sarah

Jelzet: F 53

A yorki hercegné, Sarah Ferguson regénye 1865 –ben Londonban játszódik.

A szabadszellemű Lady Margaret Montagu Douglas Scott a nőktől alkalmazkodást elváró társadalom ellen lázadva fittyet hány a korlátoknak és a számára elrendezett házasságnak. Szülei, Buccleuch hercege és hercegnéje, Viktória királynő bizalmas barátai kénytelenek eltűrni a lányuk impulzív természete miatti társadalmi megrovást, de a jó társaság kiveti magából Lady Margaretet.

Margaret azonban erőt merít a hozzá hasonlóan szabadszellemű társaiból, köztük Viktória királynő lányából, Louise hercegnőből, és elindul az önmegismerés rögös útján, melynek során eljut Írországba, Amerikába, majd visszatér Angliába, hogy olyan életet harcoljon ki magának, amit mindig is élnie kellett volna, és megtalálja a szerelmet, ami rá vár.

A hercegné Marguerite Kaye-vel, a szerzőtársával regényesen dolgozza fel üknagynénje, Lady Margaret Montagu Douglas Scott életét a saját családtörténetében végzett kutatások és az önmaga nem mindennapi élettörténete alapján. Történelmi részletekben gazdag, a viktoriánus udvar szalonjaiban, és a nagy ír és skót vidéki kastélyokban játszódó regény, A szív iránytűje egy lélegzetelállító romantikus történet arról a merészségről, amivel egy fiatal nő mindennel szembeszállva a szíve parancsát követi.

Forrás: moly.hu
 

Az utolsó nagyhercegnő

Szerző
Turnbull, Bryn

Jelzet: T 95

Sok könyvet írtak már róla – pontosabban róluk, az utolsó cárról és családjáról; de olyan elevenen még soha nem láthattuk őket magunk előtt, mint Bryn Turnbull regényében, aki Olga nagyhercegnőt helyezi a történet középpontjába.

A tényeket, naplókat, leveleket, visszaemlékezéseket a képzelet munkájával kiegészítve a szerző egy olyan fiatal nővel ismeretet meg bennünket, aki mindvégig vállalta sorsát. Vállalta volna azt is, hogy beteg öccse helyett Oroszország uralkodónője legyen; vállalta, hogy az első világháború idején szinte minden idejét sebesültek ápolásával töltse; vállalta a fogságot, és a gondolatát is elutasította annak, hogy elhagyja a családját.

De Olga nagyhercegnő közben mégiscsak álmodozott egy másik, másfajta életről; miközben elutasította, hogy érdekházasságot kössön, orosz tisztekbe szeretett bele, és olykor – szavakban, amiket aztán megbánt – lázadt az anyja ellen, aki nem engedte, hogy fiatal lányhoz illő, élményekkel teli életet éljen, és az apja ellen is, aki nem tett meg mindent a szabadulásukért.

Érzékeny, finom lélek volt – legalábbis Turnbull regénye szerint; s a könyv meggyőz minket arról, hogy ilyen lehetett a valóságban is.

Forrás: moly.hu